Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

  |         
Послуги Новини Контакт
(0352) 23-55-66
 
 


Статті

Історія виникнення хімчисток

З давніх часів і до кінця 19 століття єдиним розчинником, використовуваним для видалення забруднень з одягу, була вода. Для збільшення її розчинювальної здатності додавалися різні речовини: яєчні жовтки, зола, бичача жовч, коріння, кора або плоди рослин типу мильнянки. У 6 столітті до нашої ери фінікійці і галли навчилися варити з козиного жиру і деревної золи мило. Приблизно близько 600 року до нашої ери фінікійці передали секрет миловаріння на південь Франції, а потім до Німеччини, Іспанії і Італії. Проте, при обробці у водних розчинах шерстяних і шовкових виробів, постійно виникали проблеми. Не під силу воді було справитися і з жиро-масляними забрудненнями.
Батьківщиною "сухого" чищення умовно можна рахувати Францію. Згідно легенді, в 1825 р. паризький красильник Жан-Батист Жолі випадково упустив на скатертину гасову лампу, і - про, диво! - жирні плями з скатертини зникли самі собою. Так мир дізнався про чудові чистячі властивості нафтопродуктів. Проте до появи перших в світі нафтових розчинників пройшло ще біля півстоліття.
В перші десятиліття 20 століття в пралень Європи почали використовувати розчинники на основі продуктів перегонки нафти - спочатку газолін, потім уайт-спірит. Разом з цим, в 20-30 роки минулого століття почалося використання хлоровмісних розчинників, яскравим прикладом яких став трихлоретилен. ТХЕ мав чудову розчинювальну здатність, але був дуже агресивний і нестабільний, тому хіміки працювали над проблемою створення розчинника з достоїнствами ТХЕ, але без його недоліків. Як така альтернатива і з'явився перхлоретилен (ПХЕ), який використовується на підприємствах чищення одягу всього світу як основний розчинник.
До 1987 проводилося чищення речей в середовищі фреону -113. Але цей розчинник був заборонений для використання як один з винуватців руйнування озонового шару Землі.
Отже, на сьогоднішній день в хімчистках використовуються три види чищення :

 1. Хімічне чищення в середовищі перхлоретилена (ПХЕ). Це найпоширеніший вид чищення, оскільки перхлоретилен справляється з максимальною кількістю плям і забруднень. Такий вид чищення рекомендований для виробів з шерстяних і шовкових волокон, а також для тканин на основі суміші цих волокон з синтетичними. Якщо виріб можна піддавати чищенню в середовищі перхлоретилена - воно маркірується буквою Р в кружечку.

 2. Чищення у вуглеводневих розчинниках (KWL). Цей спосіб чищення застосовний тільки для слабозабруднених виробів, оскільки розчинювальна здатність вуглеводнів в два рази менша, ніж у ПХЕ.

На сьогоднішній день хімчистки використовують три види обробки одягу:

 • Хімчистка в перхлоретилені. Даний вид обробки є найбільш поширеним способом хімчистки одягу з огляду на те, що перхлоретилен прекрасно видаляє максимальну кількість забруднень і плям. Цей вид чищення ідеальний для виробів з шовку і вовни, а також інших тканин, виготовлених із суміші натуральних волокон з синтетичними. На етикетці виробів, які можна піддавати хімчистці в середовищі перхлоретилена є відповідний знак - буква Р, обведена в кружечок.

  Хімчистка в вуглеводневих розчинниках. Даний метод застосуємо тільки для слабозабруднених одягу, оскільки розчиняюча здатність вуглеводнів вдвічі менше, ніж у перхлоретилена.

 • Аквачистка. Даний метод полягає в чищенні виробів у водному середовищі з використанням спеціальних детерагентів. Зазначений спосіб відрізняється від домашньої прання спеціалізованим обладнанням, яке використовується на всіх етапах процесу, а також професійними хімічними засобами. Аквачистка підходить для обробки верхнього одягу та спецодягу, яка має специфічні просочення (вогнезахисні, водовідштовхувальні тощо). Також аквачистка рекомендована для виробів, що складаються з синтетичних волокон (полівінілхлорид і поліуретан).


 • Perfetto® італійська хімчистка

  Розробка сайту 2day
  Про компанію  |  Послуги  |  Контакт  |  Карта сайту  |  Статті   |  Лінки
  Яндекс.Метрика Каталог веб ресурсів Тернопільщини